Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

gospodarkakomunalna@zawiercie.eu

+48 32 67 223 40

Czysta Gmina naszą wizytówką

Wydział Gospodarki Komunalnej

Czysta Gmina naszą wizytówką

Harmonogram
 

Punkty zbiórki odpadów

Edukacja ekologiczna

Czysta Gmina Zawiercie łapie deszczówkę

Aktualności

Jak postępować z odpadami w trakcie epidemii?

Jak postępować z odpadami w trakcie epidemii?

Osoby skierowane na kwarantannę przez sanepid nie mogą wychodzić z domu nawet z odpadami. W tym przypadku można skorzystać z pomocy sąsiadów lub rodziny, a więc osób, które na co dzień pomagają w zapewnieniu podstawowych czynności.

W przypadku braku takiej pomocy można kontaktować się z Urzędem Miejskim w Zawierciu pod numerem telefonu 324941228.

Sposób postępowania z odpadami w przypadku przebywania w izolacji przedstawia infografika. Odpady, których nie można łączyć z innymi odpadami (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte baterie i akumulatory, zużyte świetlówki) powinny być pozostawione w domu w czasie izolacji i przekazane do systemu gminnego, kiedy będzie można opuścić miejsce izolacji.

Epidemia nie zwalnia z obowiązku segregowania odpadów. Cały czas powinniśmy przestrzegać zasad sortowania na 6 frakcji: papier (pojemnik niebieski), tworzywa sztuczne i metale (pojemnik żółty), szkło (pojemnik zielony), bio (pojemnik brązowy), popiół (pojemnik czarny lub szary) oraz odpady zmieszane (oddzielny pojemnik przeznaczony na ten cel).

Zużyty sprzęt elektryczny lub elektroniczny tzw. elektrośmieci należy oddawać do odpowiednich miejsc np. do sklepów ze sprzętem AGD/RTV lub Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnej (tzw. PSZOK) z siedzibą przy ulicy Krzywej 3 w Zawierciu Pozostałe odpady tzw. problemowe wytworzone w gospodarstwach domowych (m.in. zużyte opony, farby, lakiery, chemikalia itp.) oddajemy do PSZOK. Więcej informacji znajdziemy na stronie www.czystagmina.zawiercie.eu.

Odpady poremontowe lub budowlane można dostarczyć do PSZOK, wynająć kolebę lub kupić worek big bag. Odpady wielkogabarytowe wystawiamy w zabudowie wielorodzinnej przy wiatach śmietnikowych. W domach jednorodzinnych wystawiamy w dniu zbiórki zgodnie z harmonogramem lub zawozimy do PSZOK.

Zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia, maseczki i rękawiczki są odpadami komunalnymi zmieszanymi i należy je wrzucać do pojemnika/kontenera przeznaczonego na odpady zmieszane.

 

30

PAŹ

2020

413

razy

czytano

91/267

czystagmina.zawiercie.eu

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.