Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

gospodarkakomunalna@zawiercie.eu

+48 32 67 223 40

Czysta Gmina naszą wizytówką

Wydział Gospodarki Komunalnej

Czysta Gmina naszą wizytówką

Harmonogram
 

Punkty zbiórki odpadów

Edukacja ekologiczna

Czysta Gmina Zawiercie łapie deszczówkę

Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych

Rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych

W dniu 13 grudnia 2018 r. odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursów na ”Zbiórkę  zużytych baterii suchych w 2018 roku - edycja XVIII” oraz na „Zbiórkę makulatury w 2018 r. – edycja X”, których organizatorem był Referat Gospodarki Komunalnej Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Zawierciu. W imieniu Pana Łukasza Konarskiego Prezydenta Miasta Zawiercie dyplomy i nagrody główne wręczył  przedstawicielom zwycięskich placówek Pan Marcin Gawłowicz Skarbnik Miasta Zawiercie.

Warunkiem wygranej w konkursach było zebranie największej ilości surowców wtórnych przez placówkę, w przeliczeniu na ilość przedszkolaków/uczniów w danej placówce oświatowej. Nagrody przyznawane były za zajęcie I miejsca w trzech kategoriach: przedszkole/szkoła podstawowa z liczbą do 150 przedszkolaków/ uczniów, przedszkole/szkoła podstawowa z liczbą od 151 do 400 przedszkolaków/ uczniów, przedszkole/szkoła podstawowa z liczbą od 401 przedszkolaków/ uczniów. W ramach wygranej przedszkola i szkoły podstawowe otrzymały nagrody o wartości szacunkowej 2 000 zł.

Do konkursu na „Zbiórkę zużytych baterii suchych w 2018 r. – edycja XVIII” przystąpiło w sumie osiemnaście przedszkoli i szkół podstawowych.  Konkurs przebiegał przy współpracy ze Spółdzielnią pracy „Argo - Film”, której po zakończeniu konkursu przekazano zebrane baterie do recyklingu. Łącznie zebrano 2 013,00 kg. zużytych baterii suchych, z czego najwięcej zebrały zwycięskie placówki: Przedszkole nr 2, Szkoła Podstawowa nr 11 oraz Szkoła Podstawowa nr 3.                              

W ubiegłych latach osiągnięty wynik w zbiórce baterii kształtował się w następujący sposób: w 2016 r. w ilości 1.809,00 kg., w 2017 r. w ilości 2.687,00 kg

W konkursie na „Zbiórkę makulatury w 2018 r. – edycja X” wzięło udział 14 przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Gminy Zawiercie. Konkurs organizowany był przy współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o., który był odpowiedzialny za odbiór makulatury z placówek podczas trwania konkursu. Łączna ilość zebranej makulatury w trakcie trwania tegorocznego konkursu wyniosła 16 264,00 kg. Zwycięskie placówki to: Przedszkole nr 6, Szkoła Podstawowa nr 11 oraz Szkoła Podstawowa nr 6.

W ubiegłych latach osiągnięty wynik w zbiórce makulatury kształtował się w następujący sposób: w 2016 r. w ilości 12.856,00 kg., w 2017 r. w ilości 17.420,00 kg.

Zgodnie z zapisami regulaminów konkursów koordynatorzy biorący czynny udział w konkursach otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Spółdzielnię pracy „Argo-film” oraz Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o. o. Dodatkowo w imieniu Prezydenta Miasta Zawiercie w podziękowaniu za zaangażowanie wręczono koordynatorom drobne upominki.

17

GRU

2018

360

razy

czytano

142/268

czystagmina.zawiercie.eu

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.