Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

gospodarkakomunalna@zawiercie.eu

+48 32 67 223 40

CZYSTA GMINA ZAWIERCIE - Znamy zasady i segregujemy odpady

Wydział Gospodarki Komunalnej

CZYSTA GMINA ZAWIERCIE - Znamy zasady i segregujemy odpady

Harmonogram
 

Punkty zbiórki odpadów

Edukacja ekologiczna

Czysta Gmina Zawiercie łapie deszczówkę

Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych

Rozstrzygnięcie konkursów ekologicznych

W dniu 13 grudnia 2018 r. odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursów na ”Zbiórkę  zużytych baterii suchych w 2018 roku - edycja XVIII” oraz na „Zbiórkę makulatury w 2018 r. – edycja X”, których organizatorem był Referat Gospodarki Komunalnej Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Zawierciu. W imieniu Pana Łukasza Konarskiego Prezydenta Miasta Zawiercie dyplomy i nagrody główne wręczył  przedstawicielom zwycięskich placówek Pan Marcin Gawłowicz Skarbnik Miasta Zawiercie.

Warunkiem wygranej w konkursach było zebranie największej ilości surowców wtórnych przez placówkę, w przeliczeniu na ilość przedszkolaków/uczniów w danej placówce oświatowej. Nagrody przyznawane były za zajęcie I miejsca w trzech kategoriach: przedszkole/szkoła podstawowa z liczbą do 150 przedszkolaków/ uczniów, przedszkole/szkoła podstawowa z liczbą od 151 do 400 przedszkolaków/ uczniów, przedszkole/szkoła podstawowa z liczbą od 401 przedszkolaków/ uczniów. W ramach wygranej przedszkola i szkoły podstawowe otrzymały nagrody o wartości szacunkowej 2 000 zł.

Do konkursu na „Zbiórkę zużytych baterii suchych w 2018 r. – edycja XVIII” przystąpiło w sumie osiemnaście przedszkoli i szkół podstawowych.  Konkurs przebiegał przy współpracy ze Spółdzielnią pracy „Argo - Film”, której po zakończeniu konkursu przekazano zebrane baterie do recyklingu. Łącznie zebrano 2 013,00 kg. zużytych baterii suchych, z czego najwięcej zebrały zwycięskie placówki: Przedszkole nr 2, Szkoła Podstawowa nr 11 oraz Szkoła Podstawowa nr 3.                              

W ubiegłych latach osiągnięty wynik w zbiórce baterii kształtował się w następujący sposób: w 2016 r. w ilości 1.809,00 kg., w 2017 r. w ilości 2.687,00 kg

W konkursie na „Zbiórkę makulatury w 2018 r. – edycja X” wzięło udział 14 przedszkoli i szkół podstawowych z terenu Gminy Zawiercie. Konkurs organizowany był przy współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o., który był odpowiedzialny za odbiór makulatury z placówek podczas trwania konkursu. Łączna ilość zebranej makulatury w trakcie trwania tegorocznego konkursu wyniosła 16 264,00 kg. Zwycięskie placówki to: Przedszkole nr 6, Szkoła Podstawowa nr 11 oraz Szkoła Podstawowa nr 6.

W ubiegłych latach osiągnięty wynik w zbiórce makulatury kształtował się w następujący sposób: w 2016 r. w ilości 12.856,00 kg., w 2017 r. w ilości 17.420,00 kg.

Zgodnie z zapisami regulaminów konkursów koordynatorzy biorący czynny udział w konkursach otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Spółdzielnię pracy „Argo-film” oraz Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o. o. Dodatkowo w imieniu Prezydenta Miasta Zawiercie w podziękowaniu za zaangażowanie wręczono koordynatorom drobne upominki.

17

GRU

2018

354

razy

czytano

141/267

czystagmina.zawiercie.eu

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.