Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

gospodarkakomunalna@zawiercie.eu

+48 32 67 223 40

Czysta Gmina naszą wizytówką

Wydział Gospodarki Komunalnej

Czysta Gmina naszą wizytówką

Harmonogram
 

Punkty zbiórki odpadów

Edukacja ekologiczna

Czysta Gmina Zawiercie łapie deszczówkę

Aktualności

DORĘCZANIE ZAWIADOMIEŃ

DORĘCZANIE ZAWIADOMIEŃ

Zawiadomienia o zmianie wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od 17 grudnia 2021 r. będą doręczane przez pracowników Urzędu Miejskiego w Zawierciu.

Zgodnie z Uchwałą nr LV/690/21 Rady Miejskiej w Zawierciu z dnia 24 listopada 2021 r.  zmianie ulega wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi obowiązujące od 1 stycznia 2022 r. przedstawiają się następująco:

  • 25,00 zł miesięcznie od mieszkańca
  • 62,50 zł miesięcznie od mieszkańca – stawka opłaty podwyższonej jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny.

Uwaga!

Każdy właściciel nieruchomości zamieszkałej na terenie Gminy Zawiercie otrzyma zawiadomienie o zmianie wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Wysokości opłaty w zawiadomieniu została wyliczona na podstawie danych wskazanych w deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W zawiadomieniu o zmianie wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi uwzględnione zostały ulgi dla osób, które zadeklarowały kompostowanie bioodpadów oraz korzystają z ulgi za kompostowanie bioodpadów.

Przypominamy, że:

Zmiana stawek nie powoduje obowiązku składania nowych deklaracji przez właściciela nieruchomości.

Nowa stawka nie zmienia terminu i sposobu płatności. Comiesięczną opłatę uiszcza się bez wezwania, na podany w zawiadomieniu indywidulany numer rachunku bankowego. Powyższe zawiadomienia będą stanowiły podstawę do wystawienia tytułu wykonawczego.

Przypominamy właścicielom nieruchomości, że w przypadku zmiany liczby osób mającej wpływ na wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi konieczne jest złożenie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Deklarację można złożyć:

  • osobiście - w Wydziale Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego przy ulicy Krzywej 3, 42-400 Zawiercie. (tel. 32 67 223 40),
  • w Urzędzie Miejskim przy ul. Leśna 2,
  • przesłać za pośrednictwem Poczty Polskiej,
  • w formie elektronicznej korzystając z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej epuap.gov.pl i używając Profilu Zaufanego. W wyszukiwarkę, która znajduje się na stronie epuap.gov.pl, wystarczy wpisać „GMINA ZAWIERCIE”. Następnie w katalogu spraw należy wybrać kolejno funkcje: „Katalog Spraw”, „Ochrona Środowiska”, „Deklaracja”, po wypełnieniu należy pamiętać o zatwierdzeniu poprzez kliknięcie „Załatw sprawę”.

17

GRU

2021

600

razy

czytano

71/267

czystagmina.zawiercie.eu

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.