Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

gospodarkakomunalna@zawiercie.eu

+48 32 67 223 40

CZYSTA GMINA ZAWIERCIE - Znamy zasady i segregujemy odpady

Wydział Gospodarki Komunalnej

CZYSTA GMINA ZAWIERCIE - Znamy zasady i segregujemy odpady

Harmonogram
 

Punkty zbiórki odpadów

Edukacja ekologiczna

Czysta Gmina Zawiercie łapie deszczówkę

Aktualności

Rozstrzygnięcie konkursów na zbiórkę zużytych baterii suchych i makulatury w 2017 r.

Rozstrzygnięcie konkursów na zbiórkę zużytych baterii suchych i makulatury w 2017 r.

W dniu 5 grudnia 2017 r. odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie konkursów na „Zbiórkę zużytych baterii suchych w 2017 r. – edycja XVII” oraz na „Zbiórkę makulatury w 2017 r. – edycja IX”, których organizatorem był Referat Gospodarki Komunalnej w Wydziale Ochrony Środowiska i Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Zawierciu. Zastępca Prezydenta Miasta Zawiercie Marek Borowik osobiście wręczył przedstawicielom zwycięskich placówek dyplomy oraz nagrody główne.

Warunkiem wygranej w konkursach było zebranie największej ilości surowców wtórnych przez placówkę, w przeliczeniu na ilość przedszkolaków/uczniów w danej placówce oświatowej. Nagrody przyznawane były za zajęcie I miejsca w trzech kategoriach: Przedszkola, Szkoły Podstawowe i Gimnazja. Każda placówka w ramach wygranej otrzymała nagrody o wartości szacunkowej 2 000 zł.

W konkursie na „Zbiórkę zużytych baterii suchych w 2017 r. – edycja XVII” wzięło udział 20 placówek z terenu Gminy Zawiercie. Konkurs przebiegał przy współpracy ze Spółdzielnią pracy „Argo - Film”, której po zakończeniu konkursu przekazano zebrane baterie do recyklingu. Łącznie zebrano 2 687 kg zużytych baterii suchych, z czego najwięcej zebrały zwycięskie placówki: Przedszkole nr 3, Szkoła Podstawowa nr 11 oraz Gimnazjum nr 3.

W konkursie na „Zbiórkę makulatury w 2017 r. – edycja IX” wzięło udział 15 placówek z terenu Gminy Zawiercie. Konkurs organizowany był przy współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o., który był odpowiedzialny za odbiór makulatury z placówek podczas trwania konkursu. Łącznie zebrano 17 420 kg makulatury, z czego najwięcej zebrały zwycięskie placówki: Przedszkole nr 1, Szkoła Podstawowa nr 11 oraz Gimnazjum nr 1.

Dla porównania w 2016 r. zebrano 1809 kg zużytych baterii suchych, a więc w bieżącym roku zebrano o 878 kg więcej niż w roku poprzednim. W konkursie na zbiórkę makulatury w  2016 r. zebrano 12 856 kg a więc w bieżącym roku zebrano o 4 564 kg więcej niż w roku poprzednim.

Zgodnie z zapisami regulaminów konkursów wszyscy koordynatorzy nadzorujący zbiórkę zużytych baterii suchych oraz makulatury w placówkach otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Spółdzielnię pracy „Argo-film” oraz Zakład Gospodarki Komunalnej Spółka z o. o. Dodatkowo w imieniu Prezydenta Miasta Zawiercie wszyscy koordynatorzy w podziękowaniu za zaangażowanie otrzymali drobne upominki.

17

STY

2018

366

razy

czytano

157/267

czystagmina.zawiercie.eu

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.