Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

gospodarkakomunalna@zawiercie.eu

+48 32 67 223 40

CZYSTA GMINA ZAWIERCIE - Znamy zasady i segregujemy odpady

Wydział Gospodarki Komunalnej

CZYSTA GMINA ZAWIERCIE - Znamy zasady i segregujemy odpady

Harmonogram
 

Punkty zbiórki odpadów

Edukacja ekologiczna

Czysta Gmina Zawiercie łapie deszczówkę

Aktualności

W poszukiwaniu Leśnego Szumu

W poszukiwaniu Leśnego Szumu

Dawno, dawno temu…, a może wcale nie tak dawno, w starym, ale pięknym lesie zdarzyło się coś, co zaniepokoiło i zasmuciło wszystkich jego mieszkańców.

            Ktoś ukradkiem, pod osłoną nocy zaśmiecił najpiękniejszą część lasu. A właśnie w tym miejscu zamieszkiwał mrukliwy, ale mimo to bardzo sympatyczny Borsuk Grzegorz. Tego dnia obudził się wyjątkowo wcześnie zaniepokojony dziwnym i nieprzyjemnym zapachem. To był zapach śmeci, które zasypały cały dom Borsuka Grzegorza. Dużo czasu zajęło mu wydostanie się spod tej sterty śmieci. A gdy już stanął na równe nogi i lekko się przeciągnął, stwierdził, że w całym lesie zapanowała niesłychana cisza. Okazało się, że z powodu ogromnego zanieczyszczenia lasu odgłosy, które go na stałe zamieszkiwały – takie jak: stukot dzięcioła czy kukanie kukułki – bardzo się wystraszyły i pochowały między śmieciami. Natomiast Leśny Szum uciekł do pobliskiego miasta, gdzie zamienił się w nieznośny szum ulicy. Borsuk Grzegorz nie czekał długo i wraz ze swoją przyjaciółką Poziomką postanowił odnaleźć i wydostać dźwięki spomiędzy śmieci, a Szum nakłonić do powrotu do lasu. Naszym bohaterom pomogła w tym Pani Mądra Książka – mieszkanka biblioteki, która znajdowała się w znanym nam już miasteczku.

            Kiedy wszystkie leśne odgłosy wróciły do swojego miejsca zamieszkania nastąpiło wielkie sprzątanie lasu ze śmieci. Najpierw je jednak należało posegregować. Temu zadaniu trudno było sprostać, dlatego bohaterowie poprosili o pomoc dzieci z publiczności. Jak każda bajka, również i ta kończy się szczęśliwie. A dodatkowo posiada ekologiczny morał.

           Na  spektakl „W poszukiwaniu Leśnego Szumu” poruszający  tematykę segregacji odpadów, dzikich wysypisk, zanieczyszczenia lasów, ochrony dzikich zwierząt oraz szkodliwego wpływu hałasu zapraszamy wszystkich mieszkańców Zawiercia w sobotę 9 listopada o godzinie 10.00.

Wstęp bezpłatny.

Występują:

Korolina Szymbara, Agnieszka Franiszyn, Łukasz Łęcki
Czas trwania: 60 minut.

15

PAŹ

2013

332

razy

czytano

244/267

czystagmina.zawiercie.eu

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.