Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

gospodarkakomunalna@zawiercie.eu

+48 32 67 223 40

CZYSTA GMINA ZAWIERCIE - Znamy zasady i segregujemy odpady

Wydział Gospodarki Komunalnej

CZYSTA GMINA ZAWIERCIE - Znamy zasady i segregujemy odpady

Harmonogram
 

Punkty zbiórki odpadów

Edukacja ekologiczna

Czysta Gmina Zawiercie łapie deszczówkę

Aktualności

Ruszyła "rewolucja śmieciowa"

Ruszyła "rewolucja śmieciowa"

1 lipca rusza nowy system gospodarki odpadami. Na terenie miasta Zawiercie odpady w okresie kolejnych dwóch miesięcy (lipiec i sierpień) będą odbierane przez Zakład Gospodarki Komunalnej, którego oferta okazała się najkorzystniejsza w organizowanym przez Urząd Miasta przetargu. Gmina zdecydowała się na ogłoszenie dwóch przetargów, jednego, który zabezpieczy gospodarkę odpadami na okres 2 miesięcy, tj. lipiec i sierpień 2013 roku oraz drugiego, na okres 16 miesięcy. Drugi przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty.

Według nowego systemu mieszkańcy opłatę za wywóz odpadów będą wpłacać do gminy, a nie jak do tej pory do przedsiębiorstwa, które śmieci od nich odbierało. Opłata wyznaczona w deklaracji składanej przez mieszkańców wynika z ilości osób zamieszkałych na terenie nieruchomości.

Należności za odpady należy wpłacać na rachunek bankowy:

Pekao SA 69 1240 2975 1111 0010 5123 7841

Gmina Zawiercie

ul. Leśna 2

42-400 Zawiercie

Tytuł płatności: opłata za wywóz odpadów, okres za jaki dokonywana jest płatność (np.: "lipiec 2013r.") oraz adres nieruchomości której wywóz dotyczy.

Wpłat należy dokonywać miesięcznie począwszy od lipca. Termin płatności do ostatniego dnia danego miesiąca. Należności można również uiszczać w Kasie Urzędu Miejskiego przy ul. Leśnej 2 oraz Kasie Urzędu Miejskiego przy ul. Krzywej 3.

Zakład Gospodarki Komunalnej jest w trakcie rozwożenia pojemników, worków do segregacji, naklejek na pojemniki, harmonogramów i ulotek „Segregacja odpadów”. Właściciele nieruchomości posiadający własne pojemniki na odpady zmieszane mogą dalej z ich korzystać, jeśli podpiszą stosowne oświadczenie. Wówczas otrzymają tylko naklejki z logo od firmy. Osoby, które chcą otrzymać nowy pojemnik będą zobowiązane do podpisania oświadczenia, iż biorą odpowiedzialność za otrzymany pojemnik. Pojemniki przekazywane są w użytkowanie, bez dodatkowych opłat.

Osoby, do których nie dotarł jeszcze "pakiet startowy" mogą we własnym zakresie odebrać kontener i worki na segregacje w Referacie Gospodarki Komunalnej przy ul. Krzywej 3.

29

CZE

2013

329

razy

czytano

248/267

czystagmina.zawiercie.eu

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Pytanie do burmistrza

Zgłoś usterkę

Formularz zgłoszenia

Logo serwisu.

Ukryj moduł.